معرفی انواع کابینت ایستاده / کابینت کمدی و ایده های کاربردی

در مقاله قبلی شما را با کابینت ایستاده آشنا کردیم، در این مقاله قصد داریم تا انواع مختلف این محصول را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید. کابینت کمدی با توجه به طرح و مدل درب نصب شده بر روی آن، به چند دسته تقسیم میشوند: کابینت کمدی با درب بازشو. کابینت کمدی با درب ریلی. کابینت کمدی با درب کشویی. کابینت کندی بدون درب یا ویترینی. کابینت کمدی با درب شیشه ای. کابینت کمدی تلفیقی.

 

کابینت کمدی

 

کابینت کمدی با درب بازشو

این نوع از محصول، یکی از ساده ترین مدل های کابینت کمدی می باشد. این مدل از کابینت، دارای درب های بازشو با لولا می باشد. به طور معمول اگر عرض این کابینت، بیشتر از ۶۰ سانتی‌متر باشد، از دو درب استفاده می شود و اگر کمتر از ۶۰ سانتی‌متر باشد، از یک درب استفاده می شود.

 

چرا اگر عرض درب ها از حدی بیشتر شد، باید از دو درب استفاده کنیم؟

دلیل این کار این می باشد که، بالا رفتن اندازه عرض درب، باعث می شود وزن درب افزایش یافته و لولا ها تحمل وزن درب را نداشته باشند.

 

کابینت ایستاده

 

کابینت کمدی با درب ریلی

کابینت ایستاده با درب ریلی بهترین گزینه برای آشپزخانه های متراژ پایین و کوچک می باشد. چرا که درب ها برای باز شدن، نیازی به فضا ندارند. البته این شما هستید که  بسته به فضای آشپزخانه تان، تصمیم میگیرید که از چه مدلی استفاده کنید. اگر فضای آشپزخانه اجازه باز و بسته شدن درب کابینت ایستاده را ندهد، بهتر است از درب های ریلی استفاده کنید.

 

کابینت کمدی با درب کشویی

شما می توانید بسته به نیاز خود و یا فضای آشپزخانه تان، درب های بخشی از فضا های کابینت را کشویی کنید. این موضوع کاملا بستگی به سلیقه خودتان دارد. اینکه چه لوازمی دارید و برای قرار دادن آن به چه فضایی نیاز است، می تواند انتخاب نوع درب کابینت را تعیین کند.

 

کابینت ایستاده

 

کابینت ایستاده بدون درب / مدل ویترینی

امروزه برای افزایش زیبایی کار و مدرن جلوه دادن آن، کابینت های کمدی را بدون درب طراحی می کنند. البته به این نکته توجه کنید که اگر از کابینت با درب ویترینی استفاده می کنید، باید از لوازم  و المان های زیبا مثل گلدان و ظرف و ظروف دکوراتیو برای تزئین فضای آن استفاده کنید.

 

کابینت ایستاده

کابینت کمدی با درب شیشه ای:

مدل دیگری از درب های استفاده شده در ساخت کابینت ایستاده، استفاده از درب شیشه ای می باشد‌. امروزه برای زیبایی بیشتر کابینت ها، ز درب شیشه ای یا آیینه ای در طراحی ان استفاده می شود.

شما می توانید با توجه به سلیقه خود و مدل فضای آشپزخانه تان، از این مدل استفاده کنید.

 

کابینت ایستاده

 

کابینت کمدی تلفیقی

در این مدل از کابینت های ایستاده، با استفاده از یک کار تلفیقی و استفاده از انواع المان ها، میتوان یک کار زیبا و مدرن در فضای آشپزخانه خلق کرد.

 

ایده ای برای استفاده بهینه از کابینت های ایستاده

یک ایده بسیار کاربردی و جذاب وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید کاربرد کابینت کمدی را دو برابر کنید. البته استفاده از این ایده، نیازمند استفاده از اکسسوری های می باشد که باید آن ها را تهیه کنید. در ادامه به معرفی این ایده ها خواهیم پرداخت.

 

استفاده از المان کشو داخل درب بازشو:

اغلب افراد وجود درب های کشویی را در ظاهر کار، زیاد نمی پسندند. به همین دلیل برای این افراد ایده های وجود دارد. که در عین اینکه از درب کشویی استفاده می کنند. و چندین کشو در کابینت تعبیه شده، در ظاهر آثاری از کشو ها بر روی کابینت وجود نداشته باشد.

 

کابینت ایستاده

 

ایده ای برای دسترسی آسان تر به لوازم

شما میتوانید از کشو های چرخشی در کابینت خود استفاده کنید، بدین ترتیب می توانید به لوازمی که در پایین ترین و یا دورترین قسمت کابینت هستند، دسترسی پیدا کنید. به این صورت که می توانید با چرخش صفحه تعبیه شده در کابینت، به لوازم تان که در پشت قرار گرفته اند، به راحتی دسترسی داشته باشید.

 

کابینت ایستاده

 

استفاده از پشت درب کابینت کمدی یا ایستاده

اگر کابینت کمدی نصب کردید. اما باز هم با مشکل کمبود جا مواجه شدید، باید بگوییم که ایده هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مشکل کمبود جا را حل کنید.  شما میتوانید فضایی در پشت درب کابینت کمدی خود ایجاد کنید و از آن نیز برای قرار دادن لوازم تان، استفاده کنید.

 

کابینت ایستاده

در این مقاله سعی کردیم تا شما را بیشتر با مدل های مختلف کابینت های ایستاده یا کمدی اشنا کنیم. شما عزیزان میتوانید برای سفارش این محصول با طراحان و متخصصان تیم مجرب آرکا پارتیشن تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. برای این کار می توانید با شماره های موجود در قسمت تماس با ما در سایت آرکا پارتیشن تماس حاصل فرمایید.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star