معرفی چند ایده جالب و کاربردی برای طراحی دکوراسیون فضای زیر راه پله

راه پله  داخلی در بسیاری از خانه ها وجود دارد. این پله ها دارای راه پله می باشند که تا حدودی موجب از بین رفتن فضای داخلی خانه می شوند. با این حال اگر از این فضای ایجاد شده، استفاده مناسبی شود، دکوراسیون فضای منزل تغییر خوبی خواهد کرد.

راه پله

طراحی دکوراسیون فضای زیر راه‌پله

امروزه به دلیل پیشرفت صنعت هنر و چیدمان، علم دکوراسیون فضای داخلی گسترش چشمگیری داشته است. از این رو، جامعه مدرن امروزی، به سمت معماری مدرن در خال حرکت می باشد. یکی از مهمترین ویژگی این سبک، استفاده از گوشه و کنار خانه به بهترین شکل ممکن، برای بهینه سازی فضا می باشد. این سبک از هنر، سبب می شود که هیچ گونه هدر رفتی در فضای داخلی منزل ایجاد نشود.

راه پله

استفاده از فضای زبر راه‌پله به عنوان کمد دیواری

یکی از رایج ترین ایده هایی که برای استفاده از فضای زیر راه‌پله، عملی می شود، ایجاد کمد دیواری ام دی اف در این فضا می باشد. نصب کمد دیواری ام دی اف در این فضا، علاوه بر اینکه باعث بهینه سازی فضای داخلی می شود. موجب افزایش زیبایی و ظرافت فضای داخلی می شود. پیشنهاد ما به شما در این زمینه، این است که برای ساخت کمد در این ناحیه، می توانید از کشو های بزرگ در قسمت‌های کم ارتفاع و کمدهای ایستاده برای قسمت‌های مرتفع راه پله، استفاده کنید. در این صورت می توانید لوازم غیر ضروری را نیز در این کمد جا دهید.

راه پله

ایجاد فضایی برای پرورش گل و گیاه

یکی از روش هایی که هم باعث زیبایی فضای داخلی می شود، و هم سبب ایجاد شادابی و طراوت در خانه می شود، اختصاص دادن زبر راه‌پله به فضای نگهداری گل و گیاه می باشد‌. شما می توانید برای تامین نور گیاهان در این مکان، از لامپ های مخصوص استفاده کنید. در این صورت، گل و گیاهی که در زیر راه‌پله قرار دادید، رشد سریعتری خواهند داشت. همچنین می توانید برای زیبایی بیشتر، یکی آبنمای خانگی نیز در این فضا نصب کنید. البته باید عایق بندی مناسبی انجام دهید.

راه پله

طراحی فضای زیر راه‌پله به عنوان کتابخانه

یکی از بهترین و ساده ترین ایده هایی که برای این فضا وجود دارد، طراحی کتابخانه می باشد. این روش سالیان سال است که مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است. امروزه نیز این ایده، یکی از ایده های پرطرفدار محسوب می شود. با این حساب طراحی شلف و قفسه ام دی اف برای قرار دادن کتاب در این فضا، سبب ایجاد یک کتابخانه زیبا و جذاب در خانه می شود. پس اگر در منزلتان جایی برای نگه داری کتاب هایتان ندارید، این روش میتواند برای شما یک ایده کاربردی و مناسب باشد.

راه پله

طراحی و ساخت کافه خانگی در فضای زیر راه‌پله

امروزه یکی از عناصر محبوب و مورد پسند، که هر شخصی دوست دارد در خانه اش داشته باشد، کافی بار خانگی می باشد. پس اگر میخواهید یکی از این کافه های خانگی زیبا را در خانه خود داشته باشید، می توانید در فضای زیر راه پله، کافه مورد پسند خود را طراحی و اجرا کنید. شما میتوانید بر اساس سلیقه خودتان، در این فضا لوازمی از جمله، قهوه ساز، چای ساز، دستگاه تصفیه آب و… را قرار دهید. در نتیجه با این کار شما می توانید یک کافه دنج و آرام در خانه خود ایجاد کنید.

راه پله

ایجاد یک گوشه دنج و نشیمنی از فضای زیر راه‌پله

شما می توانید یک گوشه آرام و دنج برای استراحت و مطالعه و… از این فضا ایجاد کنید. این ایده نیز، جزو ایده های جذاب و پرطرفدار می باشد، که امروزه مورد پسند خیلی ها قرار گرفته است. برای این کار کافیست، تا در این فضا یک تخت به همراه تعدادی بالشت نرم و یا کوسن رنگی قرار دهید. به این ترتیب شما براحتی یک فضای آرام و جذاب را خلق کرده اید‌. البته ناگفته نماند که، شما باید تختی را که برای این فضا انتخاب می کنید، از نظر ابعاد با فضای زیر راه پله هماهنگی داشته باشد.

راه پله

طراحی فضایی برای قرار دادن لوازم دکوراتیو

به طور معمول، بر اساس نقشه اصلی، خانه را به گونه ای طراحی می کنند که راه پله در نقطه کانونی خانه قرار می گیرد. شاید برایتان یوال باشد که نقطه کانونی چیست؟! باید بگوییم که نقطه کانونی همان قسمتی از خانه می باشد که با ورود به منزل چشمتان با آن برخورد می کند. بنابراین یکی از ایده های کارآمد و مناسب برای این فضا، تبدیل آن به یک فضای شیک و لوکس برای قرار دادن لوازم دکوراتیو می باشد.

 

تبدیل فضای زیر راه پله به سرویس بهداشتی

یکی از راه حل های کاربردی و مناسب در خانه های متراژ پایین، تبدیل فضای زیر راه پله به سرویس بهداشتی می باشد. پس اگر راه‌پله شما از نظر ارتفاع، اندازه مناسبی دارد. بهترین گزینه برای طراحی این راه‌پله، تبدیل آن به سرویس بهداشتی می باشد. در نتیجه این ایده کاربردی، می تواند سبب شود تا شما استفاده مفید و کاملی از فضای داخلی منزل داشته باشید.

راه پله

تبدیل راه‌پله به فضایی برای شستشو و نظافت رخت و لباس

امروزه در بسیاری از خانه های مدرن و به روز، فضایی برای شستشوی لباس طراحی می شود، که به ان لاندری روم با رخت شور خانه می گویند. در این ماشین فضا لباسشویی، خشک کن و سایر تجهیزات و لوازم مربوط به نظافت رخت و لباس قرار می گیرد. از این رو شما میتوانید با تعبیه این وسیله ها در فضای زیر‌ پله، یک لاندروی روم شیک و مدرن ایجاد کنید.

راه پله

سخن پایانی

شما میتوانید تمام ایده هایی که در این مقاله گفته شد را، به کمک ام دی اف طراحی و اجرا کنید. از این رو شما عزیزان می توانید برای طراحی و اجرای هر یک از این ایده ها مطابق با نظر و سلیقه شخصی خودتان، از تیم مجرب و با تجربه آرکا پارتیشن کمک بگیرید. طراحان و متخصصان این تیم در اسرع وقت سفارشات شما عزیزان را طراحی و اجرا خواهند نمود. به این منظور میتوانید با شماره تماس های موجود در قسمت تماس با ما در سایت آرکا پارتیشن تماس حاصل فرمایید.

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star