پنتری چیست؟ | سفارش ساخت پنتری ام دی اف

پنتری آشپزخانه فضایی است که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. سایت آرکا پارتیشن با ایده‌های مرتبط با دکوراسیون منزل و طراحی داخلی در کنار شماست تا بتوانید از فضاهای منزل خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. پس همراه ما باشید.

فضای پنتری در معماری چیست؟

پنتری که در انگلیسی پانتری به معنی آب انبار، پنتری، برای ظروف سفره نوشته شده است. پنتری در زبان معماری به فضاهایی گفته می‌شود که برای نگهداری تعدادی از لوازم در یک مکان استفاده می‌شود. معمولاً وسایلی که در انبار نگهداری می‌شوند، وسایلی هستند که در طول روز کمتر مورد نیاز هستند، اما همچنان مفید هستند و روزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین فضاها برای پنتری، آشپزخانه است. در گذشته‌های دور که هنوز یخچال اختراع نشده بود، فضایی به عنوان پنتری که در آن مواد غذایی نگهداری می‌شد و به دنبال آن سایر وسایل آشپزخانه و پخت و پز ساخته می‌شد. در برخی از خانه‌های قدیمی و سنتی واقع در کاشان و یزد هنوز سرداب وجود دارد. زیرزمین خانه در معماری مدرن امروزی به پنتری تبدیل شده است.

پنتری ام دی اف

پنتری آشپزخانه

پنتری فضایی در آشپزخانه است که معمولاً برای نگهداری غذاها و مواد غذایی در نظر گرفته می‌شود. پنتری بیشتر مواد غذایی را که در طول روز کمتر مورد نیاز است، ذخیره می‌کند، مانند: حبوبات، سویا، ماکارونی، پودر ژله، آرد، گیاه، ترشی و مواد اضافی مانند چای، چای، شکر، نمک، برنج و غیره.

مواد ذکر شده نیازی به نگهداری در دمای پایین و در یخچال ندارند. هدف از ایجاد پنتری ایجاد فضایی برای جمع آوری مواد غذایی و خوراکی ها است تا در صورت نیاز به یکباره به آنها دسترسی داشته باشید. پنتری می‌تواند فضایی در یک یا چند کابینت نزدیک به هم یا در جایی قفسه‌بندی شده باشد.

پنتری کنار یخچال

ما می‌دانستیم پنتری چیست. اما کجا دیگری می‌توانید یک پنتری درست کنید؟ کنار یخچال یکی از بهترین مکان‌ها برای ایجاد پنتری است. پنتری کنار یخچال عموماً به عنوان سوپر شناخته می‌شود. Super را می‌توان در یخچال یا سوپر ریل قرار داد.

یخچال فوق العاده

سوپر یخچال یک ابر فضای ایستاده به شکل کابینت است که مانند یخچال طراحی شده است. می‌توان آن را مانند یخچال باز کرد و از فضای داخلی آن به عنوان قفسه استفاده کرد. یخچال فوق‌العاده به‌گونه‌ای طراحی شده است که قفسه‌ها نه تنها در داخل کابینت بلکه مانند یخچال روی در نصب می‌شوند که این یک مزیت محسوب می‌شود. زیرا می‌توانید از فضای داخلی حداکثر استفاده را ببرید. یخچال فوق‌العاده لزوماً در کنار یخچال قرار نمی‌گیرد، اما هر جا که فضای مناسبی در آشپزخانه وجود داشته باشد، می‌توان یک یخچال فوق‌العاده نصب کرد

پنتری ام دی اف

سوپر ریل

سوپر ریل یکی از محبوب‌ترین انواع پنتری است. زیرا برخلاف سوپر یخچال به فضای زیادی نیاز ندارد و در فضاهای کوچک با هر ارتفاعی قابل استفاده است. سوپر ریل هاروی ریل‌هایی نصب می‌شوند که وزن بالایی دارند و با حرکتی نرم به جلو و عقب کشیده می‌شوند. Super Rails از هر سه جهت باز است که دسترسی آسان‌تر به غذا و خوراکی‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.

پنتری آشپزخانه گوشه

ما می‌دانیم پنتری چیست، اما پنتری به چه چیزی گفته می‌شود؟ اگر در گوشه آشپزخانه فضایی به عنوان پنتری وجود داشته باشد به آن پنتری گوشه‌ای می‌گویند. معمولاً گوشه کابینت‌های آشپزخانه به صورت زاویه دار قرار می‌گیرند که به دلیل دسترسی سخت‌تر، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با صرف هزینه اندک می‌توانید کابینت‌های گوشه را به صورت کشو یا ریل بیرون بیاورید و از فضا به عنوان محلی برای نگهداری مواد غذایی و تنقلات استفاده کنید که به آن پنتری گوشه‌ای می‌گویند.

پنتری ام دی اف

کابینت پنتری آشپزحانه

کابینت آشپزخانه یا کابینت پنتری فضای کوچکی است که در داخل آشپزخانه یا نزدیک آن ساخته می‌شود. در گذشته کابینت آشپز خانه بخشی از آشپزخانه بود که با قفسه‌های چوبی پوشیده شده بود و محلی برای نگهداری نان محسوب می‌شد. امروزه از پنتری رومی برای نگهداری لوبیا، ادویه‌جات، مواد غذایی، شکر، ترشیجات و مواد غذایی فاسد نشدنی استفاده می‌شود. معمولاً گوشه‌ها و کناره‌های یخچال، کنار گاز یا زیرپله‌ها فضاهای مناسبی برای ساخت کابینت پنتری به صورت کشو یا قفسه در نظر گرفته می‌شود.

اتاق پنتری آشپزخانه چیست؟

گاهی اقلام ذخیره شده در پنتری آشپزخانه آن‌قدر زیاد است که قفسه‌ها و کابینت‌ها جوابگو نیستند. بنابراین فضایی به نام پنتری در نظر گرفته می‌شود که معمولاً در انتهای آشپزخانه قرار دارد. البته در برخی از خانه‌ها به دلیل اینکه فضای کافی وجود دارد، سازندگان از همان ابتدا اتاقی در آشپزخانه یا هر جایی نزدیک آشپزخانه ساخته‌اند که در واقع اتاق پنتری است. گاهی اوقات آشپزخانه خانه و پنتری اتاق در یک مکان قرار می‌گیرند. اتاق انبار با توجه به اندازه خانه و نیازها می‌تواند کوچک یا بزرگ باشد.

پنتری اتاق خواب

گاهی از اصطلاح پنتری اتاق خواب استفاده می‌شود که در واقع اشتباه است. در خانه‌های مسکونی لوکس و مدرن، اتاق جداگانه‌ای برای نگهداری کیف، کفش، زیور آلات، لباس، کلاه و غیره استفاده می‌شود راه رفتن در کمد) یا اتاق کمد، اتاق کمد اتاقی جدا از اتاق خواب است که علاوه بر نگهداری وسایل ذکر شده به رخت‌کن و محل اتو کردن لباس‌ها معروف است که باعث می‌شود داخل اتاق خواب همیشه باقی بماند. مرتب، منظم و به‌دور از شلوغی.

پنتری ام دی اف

پنتری

اغلب آشپزخانه‌های ویلاهای واقع در شمال (مازندران، گیلان و گلستان) و یا در منطق ویلاهایی مانند لواسان، فشم و … بسیار بزرگ و جادار هستند، با چیدمان نامناسب، فضای خالی زیادی دارند که حتی با دکوراسیون داخلی خانه همخوانی ندارد. با صرف مقداری پول و ساختن فضایی به عنوان پنتری، می‌توانید فضای خالی آشپزخانه را پر کنید و آن را به محیطی ایده آل و متناسب با ساختار دکوراسیون داخلی خانه تبدیل کنید.

نحوه ثبت سفارش پنتری ام دی اف آرکا پارتیشن

اگر شما هم اگر علاقه‌مند به داشتن یک پنتری ام دی اف زیبا و جذاب در منزل یا آشپزخانه خود هستید کافی است از قسمت تماس با ما در سایت با شرکت آرکا پارتیشن تماس بگیرید و پنتری مورد نظر خود را با طرح و مدل دلخواه سفارش دهید. کارشناسان آرکا در کمترین زمان ممکن سفارش شما را طراحی و اجرا خواهند کرد.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star