کابینت آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان هایی است که در خانه های ما وجود دارد. هر روز بانوان در این مکان آشپزی می کنند و ساعت های بسیار زیادی را در آشپزخانه هستند. کابینت آشپزخانه، یکی از اجزای اصلی آشپزخانه است که اگر وجود نداشته باشد، آشپزخانه معنا و مفهومی نخواهد داشت. تصور کنید یک آشپزخانه شلوغ و بدون کابینت را که هر کدام از ظرف و ظروف ها در وسط آشپزخانه چیده شده اند.

به هر حال همه ما می دانیم که آشپزخانه باید کابینت داشته باشد. ولی شاید نمی دانیم که چگونه انتخاب کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند نکته برای انتخاب صحیح کابینت آشنا کنیم.

کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف؛ بهترین کابینت آشپزخانه

حتما تا به حال شنیده اید که کابینت های ام دی اف بهترین کابینت های آشپزخانه محسوب می شوند. ولی آیا واقعا کابینت های ام دی اف، بهترین نوع  هستند؟ اول از همه باید به شما بگوییم که این یک تبلیغ غلط است، اگر به شما بگویند که کابینت ام دی اف بهترین نوع کابینت آشپزخانه است. زیرا امروزه، اکثر چوب های به کار رفته در کابینت چوبی، از جنس ام دی اف می باشند و فقط روکش به کار رفته بر روی ام دی اف، متفاوت است.

پس در اینکه  ام دی اف، بهترین نوع کابینت موجود در بازار است، شکی نیست. این کابینت می تواند عمر بسیار بالایی داشته باشد و تا سالیان سال در خانه های شما استفاده شود. مزیتی که برای کابینت های ام دی اف وجود دارد این است که این کابینت ها به رطوبت حساس نیستند و با توجه به اینکه در آشپزخانه رطوبت زیادی وجود دارد، می توان با اطمینان از آن ها استفاده کرد.

طرح کابینت آشپزخانه
طرح کابینت آشپزخانه

طرح کابینت آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم!؟

امروزه تنوع کابینت های آشپزخانه آنقدر زیاد شده است که بسیاری از افراد میان انتخاب مدل ها و طرح های مختلف کابینت مردد شده اند.

برای انتخاب طرح کابینت آشپزخانه باید به یک سری موارد توجه داشته باشید و در نهایت با قیمت مناسب، طرح کابینت مد نظر خود را انتخاب کنید.

  • کابینت های های گلاس: شاید یکی از بهترین و پرطرفدارترین کابینت های ام دی اف موجود در بازار، کابینت های های گلاس باشند. این کابینت ها دارای روکش براق می باشند و می توانند باعث بازتاب نور در محیط آشپزخانه شوند. استفاده از این کابینت ها، باعث افزایش روشنایی خانه و به خصوص آشپزخانه شده و زیبایی منحصر به فردی را برای آشپزخانه به ارمغان می آورند.
  • کابینت های مات: اگر روکش به کار رفته بر روی ام دی اف، به صورت مات باشد؛ آن موقع می گوییم که کابینت ما مات است. کابینت های مات زیبایی خاصی دارند و با تنوع رنگ بسیار بالا قابل تهیه و ساخت می باشند.
  • کابینت های وکیوم: کابینت های وکیوم را می تواند به عنوان گران قیمت ترین کابینت های موجود در بازار شناخت. این کابینت ها، دارای روکش های کار شده و با برجستگی های متنوعی هستند و زیبایی منحصر به فردی دارند. امروزه، بسیاری از خانه های مدرن دارای کابینت های وکیوم می باشند.

تاثیر انتخاب صحیح کابینت آشپزخانه بر روی روحیه خانه شما

برای انتخاب صحیح طرح آشپزخانه باید به سلیقه خودتان، سن اعضای خانواده، نوع منزل، میزان نوری که در آشپزخانه وجود دارد و … دقت داشته باشید.

اگرچه هر یک از طرح های آشپزخانه ذکر شده، دارای قیمت تمام شده متفاوتی هستند؛ ولی به هر حال می توان با یک بودجه مناسب هر کدام از آن ها را خریداری کرد.

معمولا توصیه می شود که برای انتخاب کابینت آشپزخانه از رنگ های روشن استفاده شود.رنگ روشن هم روحیه خانه را حفظ میکند و هم نور موجود در آشپزخانه بازتاب زیادی داشته خواهد داشت.

انتخاب با توجه به اندازه آشپزخانه شما

اگر آشپزخانه شما کوچک است و نور زیادی ندارد، بهتر است که از طرح های روشن برای کابینت های خود استفاده کنید.

ولی اگر آشپزخانه شما بزرگ است؛ می توانید طرح های تیره رنگ و با طیف های متنوع تری را خریداری کنید و پیاده سازی کنید. ولی باز هم توصیه می شود که یک رنگ تیره را به صورت یکنواخت در کابینت ها به کار نبرید. چون باعث خستگی چشم خواهند شد.

پس انتخاب طرح و رنگ ، در روحیه منزل و افرادی که در آشپزخانه فعالیت می کنند، بسیار موثر خواهد بود.

بهترین کابینت آشپزخانه ام دی اف
بهترین کابینت آشپزخانه ام دی اف

چند دلیل برای اینکه ساخت کابینت آشپزخانه خود را به هر کسی نسپارید.

همیشه توصیه می شود که برای ساخت کابینت اشپزخانه به یک مرکز مطمئن اعتماد کنید.

ما در آرکا پارتیشن بهترین خدمات را برای ساخت کابینت های ام دی اف ارائه می کنیم تا بتوانید با بهترین کیفیت کابینت خود را تحویل بگیرید.

ولی چرا نباید به هر فروشگاه و مرکزی برای ساخت اعتماد کنیم؟

  • قیمت بالای کابینت آشپزخانه؛ دلیلی بر برتری آن نیست! برخی از فروشگاه ها قیمت زیادی برای ساخت کابینت های ام دی اف از شما دریافت می کنند.همین موضوع باعث می شود که شما فکر کنید، بهترین کابینت را پیاده سازی کرده اید. ولی غافل از اینکه کابینت های ام دی اف دارای درجه های کیفی متنوعی هستند و شما باید با توجه به این موضوع، پول پرداخت کنید.
  • تفاوت میان ملامین و ام دی اف!متاسفانه، بسیاری از مردم قادر به تشخیص تفاوت های بین ملامین و ام دی اف نیستند.ملامین از جمله چوب هایی است که در ساخت کمد و برخی از وسایل چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. ملامین کیفیت پایین تری دارد و به رطوبت حساس است و به راحتی با یک مقدار رطوبت، برآمده می شود. ملامین چگالی چوب کمتری دارد و از این رو قیمت پایین تری خواهد داشت.
  • ام دی اف ایرانی یا خارجی؛ مسئله این است!برخی از فروشندگان به شما می گویند که از ام دی اف های خارجی برای ساخت استفاده می کنند. ولی باز هم تشخیص تفاوت بین ام دی اف های خارجی و ایرانی سخت است.معمولا ام دی اف های ایرانی، رنگ مغزی تیره تری نسبت به ام دی اف های خارجی دارند.طبق توضیحات داده شده، همیشه باید به یک مرکز قابل اطمینان برای ساخت کابینت آشپزخانه خود اعتماد کنید تا با پرداخت هزینه ای مناسب، بهترین خدمات را دریافت نمایید.