کتابخانه‌ ام دی اف و ایده های نوین برای طراحی آن

کتابخانه‌ ام دی اف به دلیل فضای کمی که به خود اختصاص می دهد. از طرفی به خاطر کوچکی و زیبایی خاصی که دارد، بسیار مورد پسند عموم واقع شده است. امروزه به دلیل افزایش جمعیت در شهرها و گرانی موجود در جامعه، مردم نیاز به ساخت خانه هایی با متراژ پایین پیدا کرده‌اند. از این رو افراد نیاز بیشتری به لوازم کوچک و کم جا برای چیدمان و دکوراسیون پیدا کرده اند. امروز در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع مدل های کتابخانه ام دی اف آشنا کرده و ویژگی هر کدام را برایتان بازگو کنیم. امیدواریم در انتهای این مقاله، ایده کتابخانه مورد پسند خود را پیدا کرده باشید.

کتابخانه ام دی اف

کتاب‌خانه دیواری مینیمال

این مدل از کتاب‌خانه، در واقع شامل شلف و قفسه های می باشد که در طرح ها و مدل های مختلف ارائه می شوند. این مدل ها در بهینه سازی فضای خانه، نقش بسزایی ایفا می کنند. از طرفی می توان از فضای زیر این کتاب‌خانه ها نیز برای قرار دادن لوازم دکوراتیو و کتاب های اضافه استفاده کرد. در نتیجه می توان گفت که این کتاب‌خانه ها، فضای روی زمین را اشغال نکرده و موجب افزایش زیبایی فضا می شوند.

کتابخانه

کتابخانه دیواری جادار

ممکن این سوال برایتان پیش بیاید. که آیا امکان دارد یک کتابخانه هم کوچک باشد، هم جادار؟! باید بگوییم که بله، امکان پذیر است. اگر شما کتاب‌خانه های مینیمال و جادار را انتخاب کنید، علاوه بر کوچک و کم جا بودن آن، جای زیادی برای قرار دادن کتابتان خواهید داشت. امروزه طراحان بزرگ دنیا، کتابخانه هایی را طراحی کرده اند. که علاوه بر جای کم حجم بودن و کوچک بودن، کتاب های بسیار زیادی را در خود جای داده اند.

کتابخانه دیواری هندسی

همانطور که پیش از این هم به ان اشاره کردیم. کتابخانه ام دی اف را می توان در انواع و اقسام مدل های مختلف طراحی و اجرا نمود. به طور مثال، میتوان کتاب‌خانه ها را در شکل های مختلف هندسی، نظیر: دایره، مثلث، مربع و… طراحی و اجرا نمود. داخل هر کدام از انها نیز، میتوان قفسه های مختلف در اندازه های گوناگون را تعبیه کرد. علاوه بر آن، می توان از باکس های جدا و تکی به منظور ایجاد کتابخانه، استفاده نمود. یکی دیگر از ایده های در این زمینه، استفاده تز طبقات فلزی و ام دی اف می باشد.

کتابخانه

انواع کتابخانه ام دی اف خانگی

کتا‌خانه های دیواری و کوچک به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

کتاب‌خانه‌ خانگی چند منظوره

این محصول از یک باکس پارتیشن بندی شده تشکیل می شود. این مدل معمولا به گونه طراحی می شود. که بر روی میز تحریر، تخت، کمد و… قرار گیرد. به طور مثال با استفاده از این ایده، می توان در قسمت بالا یا پایین تخت،‌ یک کتاب‌خانه کوچک و جمع و جور طراحی و اجرا کرد. همچنین شما می توانید، اگر در خانه تان نیمکت نشیمنی دارید؛ در قسمت زیرین آن یک کتاب‌خانه زیبا تعبیه کنید. در نتیجه با این کار، هم کتاب‌خانه خواهید داشت. و هم یک مبل نشیمنی زیبا!. یکی دیگر از ایده های کاربردی برای ساخت کتاب‌خانه های چند منظوره، بکارگیری فضا های پرت می باشد. شما می توانید در فضا های بلااستفاده منزلتان (فضا های پرت)، یک قفسه بندی ام دی اف شیک و زیبا انجام دهید. در نتیجه با این کار یک کتاب‌خانه زیبا خواهید داشت. از جمله فضا های پرت، می توان به فضای زیر راه پله. زیر پنجره. زیر اپن و کانتر. میز تلویزیون. تی وی وال. میز جلو مبلی و… اشاره نمود‌.

کتابخانه

استفاده از کمد دیواری به عنوان کتاب‌خانه

یکی از انواع کمد ها در خانه، کلوزت روم ها می باشند. شما میتوانید بخشی از این فضا را به چیدن کتاب های خود اختصاص دهید. در این صورت، بدون اینکه بخواهید حتی یک ریال هزینه کنید، یک کتاب‌خانه شیک و مجهز خواهید داشت. برای این کار، کافیست قسمتی از قفسه های کلوزت روم را به کتاب های خود اختصاص دهید. همچنین یکی دیگر از ایده های کاربردی و جذاب، این است که. بخشی از کمد دیواری اتاق خود را تبدیل به کتاب‌خانه کنید. در این روش کافیست، با استفاده از ورقه های ام دی اف، چند طبقه در کمد دیواری خود تعبیه کرده و کتاب ها را در آن بچینید‌.

کتابخانه

کتابخانه خانگی مدل کشویی

این مدل از کتاب‌خانه به معمولا به شکل عمودی و سرتاسری طراحی و ساخته می شود. در این روش، شما تنها با گرفتن حدود ۴۰_۵۰ سانتی متر از عرض اتاقتان، می توانید یک کتاب‌خانه عمودی زیبا در آنجا تعبیه کنید.

 

ساخت کتابخانه خانگی با ام دی اف

همانطور که می دانید، ام دی اف یکی از فراورده های حاصل از چوب می باشد. در واقع خرده های خوب را به همراه نوعی چسب، بر اثر حرارت و فشار مناسب، به ورقه ام دی اف تبدیل می کنند.‌از این رو این متریال استحکام و ماندگاری بالایی دارد‌. از طرفی به دلیل استفاده از پسماند های چوب، از قطع بی رویه درختان جلوگیری میکند. در نتیجه به حفظ محیط زیست نیز کمک میکند. امروزه از این متریال کاربردی، در ساخت انواع لوازم دکوراتیو و لوازم خانگی استفاده می شود‌ به طور مثال در ساخت، کمد، قفسه، کابینت آشپزخانه. کانتر، پنتری، پارتیشن دوجداره، پارتیشن تکجداره، انواع کتابخانه‌های کوچک و بزرگ و… از این متریال استفاده می شود. همچین این متریال نسبت به چوب هزینه بسیار کمتری داشته و از این رو بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا انواع مختلف کتابخانه را به شما عزیز معرفی کنیم. در نتیجه اگر قصد خرید یا سفارش کتابخانه دارید، اصلا نیازی به نگرانی نیست. چرا که دنیای مدرن امروز پر از ایده های متنوع برای کتابخانه های کوچک و بزرگ می باشد. ضمنا لازم به ذکر است که تمام مدل های کتابخانه که به در این مقاله به آن اشاره کردیم را، می توان با استفاده از ام دی اف اجرا نمود.

کتابخانه

نحوه ثبت سفارش کتابخانه ام دی اف

شما عزیزان می توانید به منظور ثبت سفارش کتابخانه ام دی اف، در طرح و مدل دلخواه، با شماره تماس های موجود در قسمت تماس با، در سایت آرکا پارتیشن تماس حاصل فرمایید. مشاوران و متخصصان سایت در اسرع وقت پاسخگوی نیاز شما عزیزان خواهند بود.

Summary
Review Date