پارتیشن اداری

پارتیشن اداری چیست؟

در درجه اول، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پارتیشن های اداری چیستند ؟چگونه مورد استفاده قرار می گیرند؟

این پارتیشن ها در انواع مختلفی به تولید می رسند و می توانند بسته به سلیقه و کاربری های مختلف اداره ها خریداری شوند.

پارتیشن بندی باعث کوچک شدن یک فضا و تقسیم بندی یک فضای بزرگ به چند فضای کوچک می شود. پس می تواند به راحتی یک مکان کوچک و در عین حال دنج را برای کارمندان یک شرکت و اداره فراهم کند. از طرفی قیمت آن، مناسب است.لذا افراد می توانند با یک بودجه پایین، کل دکوراسیون اداره خود را با پارتیشن بندی کردن تغییر دهند.

امروزه بسیاری از اداره ها با کمبود جا مواجه هستند. بالا رفتن قیمت اجاره اداره های بزرگ،عدم امکان جابجایی یک اداره باعث شده است که مدیران ادارات به فکر روشی برای کوچک کردن فضای اداره و تقسیم بندی آن باشند.

پارتیشن بندی، از بهترین روش هایی است که با کمک آن ها می توانید به بهترین شکل ممکن، یک اداره بزرگ را به چندین فضای منظم تبدیل کنید.

پارتیشن اداری یک نوع جدا کننده برای بهینه سازی فضاهای اداری است. امروزه در طراحی دکوراسیون اداری بسیاری از دفاتر مدرن استفاده می شود. از مزیت های آن قابلیت جابه‌جایی و نصب آسان در تمامی فضاهای اداری را دارند.

این پارتیشن اغلب از چوب و شیشه و فلز مانند آلومینیوم ساخته می‌شود، که از سازه های دکوری محسوب می شوند .این پارتیشن علاوه بر زیبایی و تنوع طرح و اجرا های مختلف، عایق صوتی و حرارتی نیز می باشند.

در محیط های اداری،تجاری، بانک ها و … می توان از این سازه به عنوان جدا کننده موقت و دائمی ( متحرک ) استفاده کرد.

پارتیشن اداری دو جداره،شیشه ای و آلومینیومی می باشد.

پارتیشن اداری دو جداره

مزیت های استفاده از پارتیشن های اداری

حالا که با انواع پارتیشن اداری، آشنا شدیم؛ باید بدانیم که مزیت های استفاده از آن چیست و چرا باید از این نوع پارتیشن بندی استفاده کنیم؟

  • زیبایی منحصر به فرد: پارتیشن های اداری زیبایی منحصر به فردی دارند.می توانند در کنار اینکه باعث تقسیم بندی فضای یک اداره شوند، باعث تغییر دکوراسیون اداره و شرکت هم خواهند شد.
  • مناسب بودن قیمت آن : به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد؛ ولی به هر حال قیمت پارتیشن های اداری آنقدر مناسب هستند که شما می توانید با کمک یک بودجه مناسب، اقدام به خرید کنید.
  • سادگی جابجایی پارتیشن ها: بسیاری از پارتیشن های اداری به سادگی قابل جابجایی می باشند .همین موضوع باعث می شود که دستتان برای تغییر دکوراسیون فضای اداره باز باشد.
  • تقسیم بندی یک اداره در یک مدت زمان کوتاه: با کمک پارتیشن بندی اداری می توانید در یک مدت زمان کوتاه، فضای اداره را پارتیشن بندی کنید و نیازی به تخلیه کردن کل اداره را نداشته باشید.

استفاده از پارتیشن اداری علاوه برزیبایی موجب فراهم کردن فضایی آرام برای بالا بردن تمرکز کارکنان می شود .در نتیجه باعث افزایش بازدهی کاری کارکنان خواهد شد.

در لینک زیر می توانید مطالب بیشتری را در مورد مزایا و معایب پارتیشن اداری مطالعه کنید :

مزایا و معایب پارتیشن اداری

مهم ترین کاربرد پارتیشن اداری بطور کلی جهت تقسیم‌بندی محیط ها و فضاهای اداری و گاها خانگی است.در آن از پرکننده های سلولزی و فریم‌های آلومینیومی همراه شیشه برای زیبایی فضاهای مورد نظر شما استفاده می کنند ، و از مهم ترین مزایا می باشد.

پارتیشن اداری
پارتیشن اداری

دسته بندی پارتیشن اداری بر اساس جنس پارتیشن

زمانی که به فکر خرید پارتیشن اداری می افتید، حتما این سوال برای شما مطرح می شود که دارای چه انواعی هستند ؟

آیا تنوع زیادی برای این نوع پارتیشن ها وجود دارد؟ خوشبختانه، امروزه صنعت ساخت پارتیشن های اداری بسیار گسترش پیدا کرده است .همین موضوع باعث شده که در انواع مختلفی وجود داشته باشند. در ادامه به برخی از این پارتیشن ها اشاره می کنیم.

  • پارتیشن چوبی: همانطور که از نام این پارتیشن ها مشخص است، این پارتیشن ها از جنس چوب ساخته می شوند.بهمین خاطر می توانند با یک طول عمر و دوام بالا در اداره ها مورد استفاده قرار گیرند. پارتیشن های چوبی دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند .همین موضوع باعث شده است که بسیاری از اداره ها، از این نوع پارتیشن استفاده کنند. در برخی از موارد و به دلخواه مشتری، می توان پارتیشن ها را به صورت ترکیبی از چوب و شیشه، ساخت و در اداره ها پیاده سازی کرد.
  • پارتیشن ام دی اف: پارتیشن ام دی اف یکی دیگر از انواع پارتیشن های چوبی است که در اداره ها قابل نصب می باشد. این پارتیشن نیز کیفیت بالایی داشته؛ ولی به دلیل اینکه از ام دی اف برای ساخت این نوع پارتیشن ها استفاده می شود، قیمت بالایی برای آن ها لحاظ خواهد شد.
  • پارتیشن شیشه ای: پارتیشن شیشه ای، یکی از انواع پارتیشن هایی است که برای اداره ها مورد استفاده قرار می گیرد. این پارتیشن ها به صورت شیشه ای و یا به صورت ترکیبی از شیشه و فلز ساخته می شوند.پارتیشن شیشه ای جزء محبوب ترین پارتیشن های اداری محسوب می شوند.

 

پارتیشن اداری متحرک

عموما پارتیشن هایی که شناخته می شود از نوع متحرک هستند ، یعنی قابلیت جابجایی دارند . این محصول یکی از محصولات صنعت ساختمان است که برای جداسازی محیط‌ های مختلف و فضاسازی به کار می‌ رود. انواع مختلفی از این محصول در بازار وجود دارد که هر کدام از کاربرد و ویژگی‌ هایی برخوردار است. پارتیشن اداری متحرک یکی از انواع پارتیشن جدا کننده است .این پارتیشن قابلیت حرکت دارد و برای جدا سازی دائمی یا موقت استفاده می‌ شود. جابجایی پارتیشن ها به سادگی قابل انجام است.

پارتیشن اداری
پارتیشن اداری متحرک به چه معنی است ؟

پارتیشن متحرک این امکان را به شما می‌ دهد که تنوع در فضاسازی را تجربه کنید.هینطور در محیط کار خود هر زمانی که نیاز به تغییر داشتید با جابجایی آن فضاهای جدیدتر و متنوع‌ تری را ایجاد نمایید. مهمترین متریال و مواد اولیه‌ ای که برای پارتیشن متحرک اداری استفاده می‌ شوند عبارتند از: چوب، آلومینیوم، شیشه، چرم، پارچه و MDF.

 

پارتیشن اداری دو جداره؛ پارتیشنی قوی برای عایق صدا

یکی از معضلاتی که برای اداره ها وجود دارد، پخش شدن صدای هر یک از کارمندان در اتاق و فضای کارمند دیگری است. به هر حال پارتیشن بندی می تواند تا حدودی باعث عایق سازی صدا شود؛ ولی نوع دیوارها، سقف و … می توانند در پخش شدن صدای کارمندان موثر باشند.

یکی از انواع موجود در بازار، پارتیشن های دو جداره هستند. پارتیشن های دو جداره به صورت دو لایه به تولید می رسند و می توانند عایق خوبی برای صدا باشند. این پارتیشن ها معمولا شیشه ای هستند . می توان در وسط دو لایه شیشه این پارتیشن، یک پرده قرار داد تا در صورت نیاز، دید یک فضا را با کمک پرده کاهش داد.

پارتیشن شیشه ای؛ محبوب ترین پارتیشن های اداری

یکی از انواع موجود در بازار که اتفاقا جزء پرطرفدارترین پارتیشن های اداری محسوب می شوند؛ پارتیشن های شیشه ای می باشند. این پارتیشن ها در انواع مختلفی به تولید می رسند که از ارزان ترین آن ها می توان به پارتیشن های اداری شیشه ای فریم لس اشاره کرد.

پارتیشن شیشه ای، زیبایی منحصر به فردی به فضای یک اداره می دهد .این پارتیشن می تواند باعث پخش شدن نور در فضای یک اداره شود. از طرفی پارتیشن های شیشه ای، به راحتی قابل نصب می باشند و شاید زمان بسیار کمی برای نصب آن ها نیاز باشد.

مقاومت پارتیشن شیشه ای هم زیاد است و به راحتی می توان تا سالیان سال از آن ها استفاده کرد. امروزه پارتیشن های شیشه ای در انواع مختلفی به تولید می رسند . حتی برخی از آن ها به صورت رنگی و یا به صورت مات تولید می شوند تا دید خیلی بالایی نداشته باشند و در عین حال زیبایی خاصی نیز داشته باشند.

البته ناگفته نماند که پارتیشن شیشه ای را می توان با پارتیشن های چوبی آمیخته کرد .این کار یک زیبایی منحصر به فردی را برای پارتیشن بندی اداره ها ایجاد کرد. ولی به هر سلیقه فردی که قصد تغییر دکوراسیون اداره و پارتیشن بندی اداره را دارد، در این موضوع بسیار دخیل است.

 

قیمت پارتیشن اداری

هزینه پارتیشن ها به عوامل مختلفی بستگی دارد ، قیمت پارتیشن اداری بر اساس جنس و ابعاد مورد محصول مورد نظر متفاوت است. برای اطلاع از قیمت پارتیشن اداری و قیمت پارتیشن شیشه ای با ما تماس بگیرید.

با انواع پارتیشن اداری آشنا شوید

انواع پارتیشن سازمانی

پارتیشن ها انواع مختلفی دارند از انواع پارتیشن می توان به پارتیشن اداری، پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره، پارتیشن متحرک، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف و … اشاره کرد. برای اداره جات، شرکت ها، دانشگاه ها و سایر مکان ها می توان از انواع پارتیشن استفاده کرد. در سال های اخیر استفاده از پارتیشن در سایر مکان ها به دلیل مزایای زیاد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است ، کاربرد های زیاد پارتیشن باعث افزایش محبوبیت پارتیشن ها شده است.

پارتیشن دوجداره یکی از انواع پارتیشن های اداری است که در شرکت ها، اداره جات، دانشگاه ها و … مورد استفاده قرار میگرد. پارتیشن دوجداره از ورود و خروج هرگونه صدا از بیرون به درون و برعکس جلوگیری می کند.

در واقع پارتیشن دوجداره نوعی عایق صوتی محسوب میشود. از پارتیشن دوجداره استفاده چند منظوره می توان کرد. یکی از به صرفه ترین و مناسب ترین نوع پارتیشن ها، پارتیشن دوجداره می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به قسمت پارتیشن دوجداره سایت مراجعه نمایید.

انواع پارتیشن سازمانی
انواع پارتیشن سازمانی

پارتیشن تک جداره از دیگر اقسام پارتیشن است که در سایر مکان ها قابل استفاده می باشد. از پارتیشن تک جداره بیشتر برای مکان هایی از قبیل رخت کن و راهرو در خانه استفاده می شود. وظیفه اصلی پارتیشن ها جداسازی قسمت های مختلف یک مکان از یکدیگر است. پارتیشن تک جداره همچنین علاوه بر جداسازی، نقش به سزایی را در چینش و دکوراسیون هر مکان ایفا می کند. پارتیشن های تک جداره همانند سایر پارتیشن ها، با توجه به متراژ، نیاز و درخواست مشتریان طراحی و ساخته می شوند.

فضای منظم با پارتیشن بندی اداری

پارتیشن اداری، یکی از اجزای جدایی ناپذیر از هر فضای اداری است . شما امروزه در کمتر اداره ای پارتیشن را نخواهید دید.با هدف استفاده کارآمد از فضای اداری و امکان تغییر چیدمان بدون آسیب به روند کار، استفاده از سیستم های دیوار سازی سبک یا همان پارتیشن بندی یک ضرورت انکار ناپذیر است.

در ابتدای اختراع پارتیشن های اداری راه حل هایی کوتاه مدت و موقتی به نظر می رسیدند. پس از چندی و به دنبال آشنایی افراد با قابلیت های منحصر به فرد این سیستم های جداسازی، استفاده از آنها بسیار رایج شده است.

به خصوص در دفاتر کاری که به صورت یکپارچه یا فلت طراحی شده اند، استفاده از پارتیشن ها، یک مزیت بزرگ برای مدیران و کارکنان خواهد بود. با استفاده از سیستم های پارتیشن بندی اداری و نصب انواع دیوایدر،  مدیران می توانند نظارت کافی بر روی کار پرسنل خود داشته باشند.همچنین کارمندان ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار خواهند کرد و در ضمن محیط کاری نسبتا شخصی سازی شده ای خواهند داشت.

فضای منظم با پارتیشن بندی اداری
فضای منظم با پارتیشن بندی اداری

در هنگام انتخاب باید به عواملی همچون کیفیـت ساخت مطلوب، مشخصات فنـی اجزا و اتصالات، تنوع در طرح ها، انعـطاف پذیری در تغییر چینش، انتخاب پارتیشن تک جداره یا دوجداره و بالاخره تولید و پیاده سازی با صرف حداقل زمان ممکن و به کارگیری نیروی انسانی توجه کرد.

رضایت مشتریان از کارکنان شما در اداره

از مزیت های پارتیشن های اداری این است که می توان مراجعه کنندگان را راضی نگاه داشت.

مسیر حرکت و دریافت خدماتمراجعه کنندگان در سازمان را به کمک یک پارتیشن بندی مهندسی شده می توان نظم بخشید. بنابراین باید گفت، دو مقوله ویستا (چشم انداز جمعی) و پرایوسی (حدود فردی) به کمک پارتیشن بندی اداری به خوبی رعایت خواهد شد . این موارد می تواند به بهبود راندمان کارکنان و شرکت شما کمک کند.

رضایت مشتریان از کارکنان شما در اداره
رضایت مشتریان از کارکنان شما در اداره
Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 1 votes