وقتی صحبت از پارتیشن اداری MDF به میان می‌آید، تقریبا همه چیز نمایان است! آیا شما نیاز به توضیح بیشتر را احساس می کنید؟

به خوبی آگاهیم که جنس ساخته شده این نوع پارتیشن‌ها از چوب است! و همین مسئله عاملی بر پایین‌ بودن قیمت آنها به حساب می‌آید. آیا این موضوع باعث نمی‌شود برای خرید آن ترغیب شوید؟

این روزها به واسطه پیشرفت‌هایی که در علم و تکنولوژی انجام گرفته، این امکان برای افراد مهیاست تا پارتیشن اداری دلخواه خود را در رنگ‌ها و روکش‌های مختلف سفارش داده و مورد استفاده قرار دهند. درواقع به دلیل تاثیر پارتیشن‌های اداری در دکوراسیون، این مسئله بسیار حائز اهمیت بوده و مشتریان توجه ویژه‌ای به آن دارند.

میتوانید برای سفارش پارتیشن اداری دلخواه خود با کارشناسان و متخصصان شرکت آرکا پارتیشن تماس بگیرید. آنها در این مسیر راهنمایی‌های کاربردی را ارائه می‌دهند که در نهایت به خرید پارتیشن اداری MDF متناسب ختم خواهد شد.

اما فارغ از تمامی این مسائل اجازه دهید سوال مهمی را بپرسیم؛ آیا به این فکر کرده‌اید؛ کدام یک از انواع پارتیشن‌های MDF یعنی پارتیشن اداری تک جداره یا دو جداره میتواند نیاز شما را برآورده سازد؟ امروزه در دنیایی پر از فناوری و تکنولوژی‌ها جدید زندگی می‌کنیم، پس خیلی دور از انتظار نیست که انواع متفاوتی از پارتیشن‌ها را در بازار ببینیم. اگر هنوز نمیدانید کدام یک از آنها برای شما مناسب است؛ توصیه داریم در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. توضیحات کاملی را خدمت شما ارائه خواهیم  داد.

MDF

نگاهی کوتاه به MDF

MDF نوعی تخته فیبر است که برای تهیه آن باید چوب را خشک کنند. چگالی آن بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده و از جمله بارزترین ویژگی آن که افراد را به سمت خود جذب می‌نماید؛ خاصیت مکانیکی و فیزیکی بالا و امکان تهیه در ضخامت و ابعاد دلخواه است. البته در این میان نباید از قابلیت ماشین‌کاری، ابزارخوری، سنباده زدی، شکل‌پذیری و لبه‌های صاف و… آن غافل شد.

این محصول تقریبا چندین دهه‌ست که جایگاه بسیار ویژه‌ای را در زندگی مردم برای خود دست‌وپا کرده است. درواقع کاربردهای MDF آنقدر بالاست که به هیچ عنوان نمیتوان نقش آن را نادیده گرفت.

در حال حاضر MDF در مدل‌های متنوعی در بازار موجود است. به عنوان مثال؛ شما میتوانید آنها را با روکش‌های PVC، HPL و VINILUM، دقیقا متناسب با نیاز خود تهیه کنید. یکی از پرطرفدارترین و معروف‌ترین این روکش‌ها، ملامینه نام دارد که در آن از کاغذهای دکوراتیو آغشته به رزین استفاده شده که طی شرایطی با حرارت و فشار بالا بر روی تخته MDF چسبنده شده است.

میدانید که ساخت پارتیشن اداری MDF مراحل متفاوتی دارد. توصیه ما این است که حتما در این راستا با کارشناسان و متخصصان شرکت آرکا پارتیشن ارتباط برقرار کنید. تا هیچگونه نگرانی در مسیر سفارش، خرید و تهیه این نوع از پارتیشن‌ها گریبانگیر شما نشود!

تک جداره

مشخصات پارتیشن اداری تک جداره

گفتیم که پارتیشن اداری MDF این روزها در دو مدل تک جداره و دو جداره در بازار موجود می‌باشد. اما قبل از اینکه هرگونه اقدامی برای خرید و استفاده کنید؛ باید نسبت به مشخصات و کاربرد آنها آشنایی کاملی بدست آورید. تنها در این صورت است که پارتیشنی کاملا متناسب با نیاز خود را خریداری خواهید کرد.

پس در ادامه تنها به معرفی پارتیشن اداری تک جداره خواهیم پرداخت.

این روزها یکی از انواع پارتیشن اداری MDF، تک جداره است که میتوانید در بازار آن را بیابید. این نوع از پارتیشن‌ها با ضخامتی در قطر ۱۰ سانتی‌متر طراحی و تولید می‌شوند که نه تنها از زیبایی غیرقابل وصف، بلکه از استحکام بالایی هم برخوردارند. در حین ساخت برای آنها ارتفاع کوتاه یا حتی نیمه بلندی را درنظر میگیرند. پارتیشن اداری MDF تک جداره، هیچ نیازی جهت اتصال به سقف ندارد. زیرا از ایستایی مناسب و کاملی برخوردار می‌باشد.

از جمله نکات مهمی که در رابطه با پارتیشن اداری تک جداره، توجه افراد را جلب می‌کند؛ حفظ هارمونی و زیبایی در فضای نصب شده است. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده؛ این نوع از پارتیشن‌های موجود به راحتی باز و بسته شده و همین مسئله انتقال آنها را از مکانی به مکان دیگر سهولت می‌بخشد.

اگر میخواهید پارتیشن اداری MDF تک جداره را سفارش دهید؛ باید بدانید که آنها تا قطر ۱۶ سانتی‌متر قابل سفارش هستند. از طرفی قابلیت درج لوگو بر روی آنها نیز وجود دارد. در این زمینه با کارشناسان آرکا پارتیشن مشورت کنید.

دوجداره

مشخصات پارتیشن اداری دو جداره MDF

بارزترین مشخصه پارتیشن اداری دو جداره MDF به قطر آن برمیگردد که با نوار PVC بر روی لبه آن عایق‌کاری می‌شود. برای ساخت این نوع از پارتیشن اداری MDF، معمولا از ارتفاع‌های کوتاه، نیمه بلند و بلند تا سقف استفاده می‌کنند. حتی برخی از افراد با استفاده از جداره‌های شیشه‌ای در آن، جلوه‌ای خاص به آن بخشیده و دکوراسیون محیط را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

باید این مسئله را به خاطر بسپارید؛ انتخاب ارتفاع این نوع پارتیشن کاملا به نیاز شما، میزان گردش هوا و عایق شدن صدا برمیگردد.

 به همین دلیل است که همواره به مشورت با کارشناسان آرکا پارتیشن تاکید می‌کنیم. کارشناسان ما طی بررسی موارد مختلف،  به شما در تصمیم‌گیری هر چه بهتر به شما کمک خواهند کرد.

با تمامی این تفاسیر، فکر می‌کنید کدام یک از انواع پارتیشن اداری تک جداره یا دو جداره MDF برای شما مناسب است؟