چقدر به کمد دیواری منزل یا محیط کار خود اهمیت می‌دهید؟ خب باید بدانید با توجه افزایش تقاضا و مزیت‌هایی که این نوع کمدها با خود به همراه دارد، انواع بسیار متنوع و کاربردی از آنها به بازار معرفی شده و در این میان کمد دیواری ریلی را باید جزء پرطرفدارترین‌ها دانست. اما چرا تا این اندازه به کمد دیواری از نوع ریلی بها داده شده است؟ این نوع از کمدها چه مزایا و حتی چه معایبی را با خود به همراه دارد؟

مسلما زمانی که با قصد خرید کمد دیواری حال از هر نوعی پای به بازار میگذارید تنها آشنایی با مشخصات، مزایا و معایب یک محصول است که شما را به سمت آن جذب می‌کند و این مسئله درخصوص کمد دیواری ریلی نیز صدق می‌کند. از همین‌رو توصیه داریم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با مزیت های کمد دیواری ریلی

زمانی که در انتخاب کمد دیواری ریلی موفق عمل می‌کنید؛ نه تنها زیبایی و شیک بودن را به محیط و دکوراسیون خود هدیه می‌دهید؛ بلکه بالاترین کیفیت و کارایی را فراهم می‌آورید. البته نیازی هم نیست نگران تهیه کمد دیواری با طرح و سفارش خاص باشید. زیرا آرکا پارتیشن میتواند هر ایده‌ای که در ذهن دارید را به واقعیت تبدیل کند. کافیست سری به صفحه نمونه کارهای آنان بزنید. حتما نمونه‌های مشابهی از ایده‌تان را پیدا خواهید کرد. با این حال اما چه مزیت‌هایی باعث می‌شود تا به سراغ کمد دیواری ریلی برویم؟

*استفاده بیشتر از فضا

در دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، با توجه به افزایش بی‌رویه جمعیت و قیمت بالای مسکن، متراژ خانه‌ها بسیار کم شده است. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق هم فراهم آوردن شرایط خرید خانه برای تمامی اقشار جامعه است. از همین‌رو در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منازل نیز تلاش می‌شود تا از حداقل فضا، بهینه‌ترین استفاده را ببرد. یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین این المان‌ها، کمد دیواری ریلی است. با استفاده از این نوع کمد دیواری دیگر کمبود فضا را تجربه نخواهید کرد.

در گذشته دستگیره‌های کمد دیواری امکان استفاده از آنها را در فضای کوچک نمیداد. اما این مسئله با کمد دیواری از نوع ریلی برطرف شده است. شما هیچ مشکلی برای باز و بسته کردن درب‌ها ندارید. از طرفی کافیست طراح شما کمی در طراحی این نوع کمد دیواری ظرافت به خرج دهد، در اینصورت حتما میتواند شما را از آشفتگی و شلوغی اتاق خلاص کند.

استفاده-بیشتر-از-فضا

*زیبایی بیشتر

هیچ شکی در این مسئله نیست که کمدهای دیواری ریلی به فضای اتاق و منزل شما زیبایی خاص و منحصر به فردی می بخشد. چه بسا که حتی از آنها به عنوان کمد دیواری مدرن نیز یاد می‌شود. پس اگر خانه‌ای مینیمال و مدرن دارید حتما از کمد دیواری ریلی آرکا پارتیشن استفاده کنید. جالب اینجاست که شما به راحتی میتوانید آنها را با هر سبکی ست کنید.

حتی امکان نصب آینه نیز بر روی آنها نیز وجود دارد تا به این طریق نه تنها زیبایی محیط را افزایش بخشید بلکه کارآیی آن را نیز افزایش دهید.

*سروصدای بسیار کمتر

یکی دیگر از مزیت‌هایی که باعث می‌شود به سراغ کمد دیواری ریلی برویم؛ سروصدای بسیار کم آن است. چندبار به دلیل باز و بسته شدن درب کمد دیواری توسط همسر، مادر یا خواهر و برادرتان از خواب پریده‌اید؟ خب این مسئله در صورت استفاده از کمد دیواری از نوع ریلی دیگر برای شما رخ نخواهد داد!

با توجه به این تفاسیر آیا فکر نمی‌کنید کمد دیواری ریلی بهترین و تنها گزینه‌ای‌ست که برای خرید باید به سراغ آن بروید؟ اما عجله نکنید! اجازه دهید کمی از معایب این نوع از کمدهای دیواری نیز برای شما بگوییم. هر چند که در نهایت با ما هم عقیده خواهید بود.

سروصدای-بسیار-کمتر

معایب کمدهای دیواری ریلی

خب مسئله اینجاست که هیچ محصولی بی‌عیب نیست! پس نباید کمدهای دیواری ریلی را محصولاتی کاملا بی‌عیب بدانید. بیایید برخی از این معایب را بشناسید:

*دوام کمتر

 شاید کمد دیواری ریلی از نظر کارآیی بسیار قابل تحسین باشد؛ اما قطعا دوام و استحکام کمتری نسبت به کمدهایی با درب لولایی دارند. اصلی‌ترین دلیل این پایین بودن استحکام هم به حساسیت درب آنها برمیگردد. ریل‌های بکار رفته در این نوع از کمدها باید کاملا در موازات هم قرار گیرند. اگر کوچک‌ترین انحراف یا کج شدگی در آنها به وجود آید قطعا درب آنها باز و بسته نشده و باید برای تعمیر آنها هزینه و وقت جداگانه‌ای را صرف کنید.

*عمق کمتری دارند

تاکنون به عمق کمد دیواری ریلی خود توجه کرده‌اید؟ هرچند این نوع از کمدهای دیواری فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کنند اما عمق کمتری را برای قرار دادن لباس در اختیار شما میگذارند. خب در درب‌های لولایی شما درب‌ها را بر روی بدنه اصلی مشاهده می‌کنید و همین مسئله باعث می‌شود تا فضای کمتری به آنها تعلق گیرد. اما درب‌های ریلی به دلیل اینکه عملیات نصب در داخل انجام میگیرد، بخشی از فضای مفید کمد را به خود اختصاص خواهد داد.

برای حل این مشکل، بسیاری از طراحان، ریل‌ها را در خارج از کمد قرار می‌دهد. پس نیازی نیست نگران باشید؛ این مسئله به راحتی قابل حل شدن است.

عمق کم کمد دیواری ریلی

و در آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم شما را با مزیت‌ها و معایب‌های کمد دیواری ریلی آشنا کنیم. با توجه به نکات ذکر شده به راحتی میتوان درک کرد که چرا این نوع از کمدهای دیواری در دل عموم مردم جای باز کرده است. درواقع شما به هیچ عنوان نمیتوانید کیفیتی که در این کمدهای دیواری ریلی ارائه شده، طراحی منحصر به فردی که دارند و زیبایی که به محیط می‌بخشند را نادیده بگیرید.

اگر فکر می‌کنید با خرید کمد دیواری از نوع ریلی بخش بزرگی از مشکلات شما برطرف می‌شود. همین الان به بخش محصولات سایت آرکا پارتیشن سری بزنید. حتما کمد دیواری مدنظر خود را پیدا خواهید کرد. اگر هم قصد سفارش کمد دیواری ریلی مدنظر خود را دارید؛ میتوانید با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.