فکر می‌کنید در گذشته تا این اندازه به کابینت‌ها اهمیت میدادند؟ همه ما کابینت‌های آهنی قدیمی آشپزخانه‌ها را به یاد داریم! اما چه اتفاقی افتاده که کابینت‌های امروزی تا این اندازه چشم‌نواز شده‌اند؟ باید بگوییم که این «یراق‌ آلات هستند» که طی پیشرفت علم و تکنولوژی خصوصا در عرصه معماری و دکوراسیون داخلی، پای به آشپزخانه‌ها گذاشته و بعدها به دفاتر اداری ورود کردند. درواقع این روزها یراق آلات در کابینت های اداری به زیبایی آن می افزایند.

هیچکس نمیتواند منکر این مسئله شود که یراق‌آلات بر زیبایی و جذابیت محیط می‌افزاید، هرچند که نباید تاثیر جلوه‌های بصری را در این مسیر نادیده گرفت. از طرفی این روزها کابینت‌ها، کاربردهای جدیدی را به خود گرفته و از استفاده قدیمی خود کمی دور شده است. کابینت‌ها را باید یک بخش از مبلمان اما از نوع فضایی بدانید. کمدهایی کاملا یکپارچه که در طرح‌ها و جنس‌های مختلف طراحی شده و جای‌گذاری می‌شوند. در گذشته این کمدها صرفا مخصوص قرارگیری ظروف و وسایل آشپزخانه بود. امروزه اما کابینت‌ها خصوصا در محیط اداری، کاربرد دیگری به خود گرفته‌اند.

فارغ از این مسئله؛ چرا تا این اندازه به استفاده از یراق آلات تاکید می‌شود؟ میخواهیم در این مقاله به اهمیت یراق آلات بپردازیم و چرایی آن را کشف کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

کاربرد یراق آلات در کابینت های اداری

با توجه به پیشرفت چشمگیر و روزافزون معماری داخلی و همچنین تنوع بالای سلیقه‌ عموم مردم، متخصصان بر آن شده‌اند تا طراحی‌های بی‌نظیر و زیبایی را در این زمینه ارائه دهند. یراق آلات کابینت های اداری نیز از جمله وسایلی به حساب می‌آید که کابینت‌سازان برای افزایش زیبایی به کابینت‌ها و همچنین بهبود کارآیی هرچه بیشتر این وسایل، به سراغ آن رفته‌اند.

اگر بخواهیم ساده‌ترین کاربرد یراق آلات در کابینت ها را معرفی کنیم؛ باید به سراغ دستگیره‌های بسیار زیبایی برویم که در بازار موجود است و جلوه‌ای خاص نه تنها به کابینت بلکه به خود فضا می‌بخشد.

با توجه به مثالی که گفتیم؛ حتما این سوال در ذهنتان شکل گرفته که منظور دقیق ما از یراق آلات دقیقا کدام وسایل هستند؟ خب یراق آلات کابینت‌ های اداری دقیقا همان وسایل به ظاهر ساده و عادی کابینت‌ها هستند. همان جک‌ها، لولاها، اکسسوری‌ها و دستگیره‌ها و وسایلی اینچنینی!

کمی به کابینت آشپزخانه یا حتی کابینت های اداری محیط کاری‌تان توجه کنید. حتما میتوانید نمونه‌هایی از آن را بیابید. در ادامه بطور کامل آنها را معرفی خواهیم کرد.

 

کاربرد یراق آلات در کابینت های اداری

انواع یراق آلات کابینت

خب در قسمت بالا برخی از این انواع یراق آلات را معرفی کردیم. اما آیا نسبت به کارکرد هرکدام از آنها آگاهید؟ در ادامه اطلاعات بیشتری بدست خواهید آورد.

* لولا

به بلبرینگ مکانیکی بکار رفته در کابینت، لولا میگویند. لولاها یک زاویه هرچند محدود چرخشی میان دو جسم جامد به وجود می‌آورند و آنها را به یکدیگر متصل می‌کنند. حتما میتوانید نمونه‌هایی از این لولا‌ها را در محصولات آرکا پارتیشن ببینید. البته این روزها آنقدر تنوع لولاهای کابینت بالاست که حتما سردرگم خواهید شد. اما نگران نباشید. کارشناسان ما در آرکا پارتیشن راهنمایی‌هایی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

*دستگیره

مهم ترین اجزای اصلی دکوراسیون کابینت آشپزخانه و نیز یراق آلات کابینت، دستگیره‌ها هستند پس باید حتما در انتخاب دستگیره‌ها، علاوه بر توجه و زیبایی آن‌ها، به کاراییشان نیز توجه داشته باشید. زیرا این امکان وجود دارد که گاهی در زمان انجام وظایف محوله، از فرط ظرافت شکسته خواهند شد. شما میتوانید دستگیره‌ها را در دو سبک کلاسیک و مدرن در بازار بیابید.

دستگیره

 

*ریل

یکی دیگر از انواع یراق آلات در کابینت های اداری، ریل ها هستند. ریل ها حرکت کشورها را سهل و آسان می‌کند. این روزها با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، ریل های برقی را باید از جمله جدیدترین ریل‌های موجود در بازار بدانید که با توجه به نیاز خود میتوانید به سراغ آنها بروید.

*جک

منظور از جک همان ابزار و همان یراق آلات در کابینت های اداری است که در جهت باز شدن درب کابینت بطور عمودی نصب می‌شود. جک وزن درب را متحمل می‌شود و از طرفی در ثابت ماندن آن نقش موثری ایفا می‌کند. شما با توجه به نیاز خود میتوانید انواع مختلف جک نظیر، جک پمپی، اتوبوسی، گازی و… را تهیه نمائید.

چرا-از-یراق-آلات-استفاده-کنیم؟

چرا از یراق آلات استفاده کنیم؟

این روزها اهمیت یراق آلات در کابینت اداری با توجه با باز و بسته شدن مداوم درب قفسه و همچنین کشوها، کاملا قابل لمس است. درواقع میتوان گفت؛ یراق‌آلات اهمیتی به‌اندازه بدنه اصلی کابینت دارند. اولین و مهم‌ترین نقش آن‌ها در اتصال و به هم وصل کردن بخش‌های مختلف کابینت است. اما این تمام کار نیست. یراق‌آلات در کابینت های اداری، کار را راحت می‌کنند، برای شما فضای مناسب به وجود می‎‌آورند و از طرفی حتی به افزایش عمر مفید کابینت کمک می‌کنند.

شاید متعجب شوید که تکنولوژی تا کجا پیش رفته! اما آرام‌بندهای متصل یراق آلات در کابینت های اداری نظیر جک‌ها، ریل‌ها و لولاها این اجازه را میدهند تا درب‌ها و کشوها بدون هیچگونه صدایی باز و بسته شوند. مسلما این مسئله خصوصا تو محیط اداری بسیار حائز اهمیت است.

این امر علاوه بر کاهش ضربات به بدنه و جلوگیری از آسیب، بسیار برای کودکان و افراد معلول نیز مناسب است و از بروز حوادث دلخراش در آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

نقش یراق آلات در کابینت های اداری جهت افزایش زیبایی و دکوراسیون محیط هیچ کس پوشیده نیست. یراق‌آلات با خود استحکام، کاربری آسان و زیبایی به ارمغان می‌آورند.. در هنگام خرید یراق‌آلات هرگز در انتخاب تجهیزات باکیفیت و خوش‌نام شک نکنید زیرا که اهمیت یراق آلات کابینت به‌اندازه بدنه آن و حتی بیشتر بوده و در درازمدت امتحان خود را پس می‌دهند. میتوانید در این مسیر از متخصصان شرکت آرکا پارتیشن کمک بگیرید. مشاوره‌ها و راهنمایی های جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.