در طی یک دهه گذشته، چشم‌اندازهایی که افراد برای تهیه یک دفتر کار در نظر گرفته‌اند دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده است. در گذشته تنها این اتاق‌ها و دیوارها بودند که در راستای مدیریت و بهره‌وری فضای اداری مورد استفاده قرار میگرفتند. اما در دنیای حال حاضر تصور اینکه افراد در فضایی کوچک و تنگاتنگ یکدیگر نشسته و به انجام کارشان بپردازند واقعا سخت و دشوار است. چه بسا که شما در سیلیکون ولی نیز نمیتوانید چنین فضایی را بیابید. پس بهتر است آنها را در همان گذشته بگذاریم و در دنیا و نیازهای امروزی‌اش زندگی کنیم. درواقع این روزها پارتیشن‌های اداری یک گزینه بسیار مناسب و جایگزینی قابل تامل برای دیوارهای سفت و زشت به شمار می‌آیند. محصولاتی قابل اعتماد که جایگاه ویژه‌ای را در محیط، برای خود دست‌وپا کرده‌اند. اما آیا به خرید پارتیشن اداری دست دوم فکر کرده‌اید؟

اصلا این پارتیشن‎ها هستند که منجر به تحولی عظیم در فضای اداری شده‌اند و آن را به سمت مدرنیته شدن سوق داده‌اند. شاید همین مدرنیته شدن را باید عاملی بر استقبال فراتر از تصور افراد از پارتیشن‌ها دانست! اما در این میان، همواره افرادی هستند که ترجیح می‌دهند پارتیشن اداری دست دوم تهیه کنند! شاید این کار از نظر اقتصادی کاملا به صرفه باشد. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر بگوییم؛ خرید این نوع از پارتیشن، چیزی جزء هزینه اضافی و البته سنگین‌تر از خرید یک محصول نو را به همراه ندارد!

چرا چنین چیزی را میگوییم؟ در ادامه این مقاله همراه ما باشید. قصد داریم به چرایی آن بپردازیم.

خرید پارتیشن دست دوم انتخاب مناسبی است؟

قبل از اینکه درخصوص مشکلاتی که ممکن است خرید پارتیشن اداری دست دوم به بار آورد، توضیحاتی را شرح دهیم. میخواهیم بگوییم؛ پارتیشن اداری یکی از بهترین انتخاب‌هایی‌ست که میتوانید برای دفتر کار خود داشته باشید. پارتیشن اداری زمانی که با ارتفاع و کاربری متناسب با محیط انتخاب شود؛ نه تنها حریم خصوصی قابل قبولی را برای کارکنان رقم میزند، بلکه تطبیق پذیری کاملی هم با محیط به وجود می‌آورد و به زیبایی آن می‌افزاید.

این مسائل چیزی نیست که بخواهید به سادگی از آن بگذرید.

پارتیشن‌های اداری در یکپارچه سازی محیط بسیار مناسب بوده تا دقیقا همان چیزی که به دنبالش هستید را فراهم آورد. همین مسئله هم باعث شده تا استقبال از آنها بطور چشم‌گیری افزایش پیدا کند. البته حواستان باشد؛ تنها زمانی میتوانید از تمام قابلیت‌های پارتیشن‌ها بهره‌مند شوید که پارتیشن‌هایی نو و کاملا جدید را خریداری کنید. مطمئنا خرید پارتیشن اداری دست دوم، کالایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته؛ نمیتواند آن کارایی که به دنبالش هستید را فراهم آورد.

در ادامه برخی از رایج‌ترین مسائلی که پارتیشن دست دوم با خود به همراه دارد را شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

خرید پارتیشن دست دوم انتخاب مناسبی است؟

۱٫ فرسوده هستند!

اگر بخواهیم از نظر زیبایی شناختی به پارتیشن اداری دست دوم نگاهی بیاندازیم؛ در همان وهله اول چیزی که به چشم می‌آید؛ فرسودگی آنهاست. مطمئنا نمیتوانید انتظار یک محصول کاملا براق و جدید را داشته باشید. محصولی که به دست شما میرسد یا کاملا فرسوده‌ست یا در مسیر فرسودگی قرار گرفته است.

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که مدیران در تلاش‌اند تا محصولی کاملا باکیفیت را برای دفتر کار خود فراهم آورند. اما مطمئنا این مسئله با خرید پارتیشن اداری دست دوم امکان‌پذیر نیست!

کمی با خود فکر کنید؛ چرا مدیر قبلی، پارتیشن اداری خود را برای فروش گذاشته است؟ اصلا مدیر قبلی در حفظ و نگهداری آن هیچ تلاش مثمرثمری داشته است؟

توصیه ما این است؛ اگر برای محیط کار و دکوراسیون و فضای دفترتان اهمیت قائل هستید؛ خرید پارتیشن اداری از نوع دست دوم را فراموش کنید.

فرسوده هستند

۲٫ هیچ ضمانتی ندارند

بطور کلی پارتیشن‌های اداری جزء آن دسته از محصولات کاربردی و قدرتمند هستند که به راحتی تقاضای یک دفتر کار مدرن را برطرف می‌کنند. اما آن چیزی که بیش از همه در یک محیط کاری اهمیت دارد، امنیت جان کارکنان است. با خرید یک محصول نو و جدید، مطمئنا این مسئله تضمین‌ شده‌ست. حتی اگر بدترین احتمالات را هم در نظر بگیرید باز هم این محصولات به دلیل تازه ساخت بودن میتواند آرامش خاطر را به شما هدیه دهد.

اما آیا این مسئله با خرید پارتیشن اداری دست دوم هم امکان‌پذیر است؟ قطعا «نه»! شما با خرید پارتیشن اداری از نوع دست دوم؛ هیچ ضمانت‌نامه‌ای را از شرکت دریافت نخواهید کرد. مطمئنا هرگونه تصوری که برای پس‌انداز پول‌تان با خرید پارتیشن دست دوم دارید را باید کنار بگذارید. زیرا هرونه اتفاق می‌تواند آن را دچار مشکل کند.

پس ریسک را کنار بگذارید. به سلامت کارکنان خود فکر کنید و البته هزینه‌ای که دوباره برای خرید پارتیشن‌ها باید صرف کنید!

هیچ ضمانتی ندارد

۳٫ از دست رفتن مشاهده نصب و مشاوره

در زمان خرید یک پارتیشن اداری نو، متخصصان و کارشناسان شرکت به دفتر شما آمده تا پارتیشن‌ها را نصب نمایند. این کار نه تنها کار را سهولت می‌بخشد، بلکه یک فرصت بسیار مناسب برای کارفرمایان است تا سوالات خود را مطرح نمایند. مطمئنا زمانی که سوالات خود را از افراد متخصص بپرسید؛ نسبت به تمامی بایدها و نبایدها، نکات ایمنی و همچنین چگونگی مراقبت از پارتیشن‌ها برای آنها روشن خواهد شد.

این مسئله آنقدر پراهمیت است که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید و مطمئنا با خرید پارتیشن اداری دست دوم، آن را تجربه نخواهید کرد.

از دست رفتن مشاهده نصب و مشاوره

و در آخر

با توجه به تمامی نکاتی که در این مقاله ذکر شد میتوان دریافت که خرید پارتیشن اداری دست دوم تنها یک ریسک است! شاید این خرید نتیجه مثبتی را هم با خود به همراه داشته باشد. اما همواره این احتمال وجود دارد که چطور بیشترین بهره را از محصول بدون ضمانت خود ببرید. البته بسیاری با این تفکر که خرید کالای دست دوم کار عقلانی‌ است اما این مسئله درخصوص پارتیشن اداری دست دوم صدق نمی‌کند.

تنها خرید پارتیشن اداری جدید است که یک دفتر با محیطی زیبا را برای شما تضمین می‌کند.

حال اگر قصد خرید پارتیشن اداری جدید و نو را دارید؛ میتوانید به شرکت آرکا پارتیشن مراجعه کنید. در این مسیر کارشناسان و متخصصان تیم آرکا پارتیشن راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد. کافیست به بخش تماس با ما مراجعه نمائید.